Nepnieuws over aanvragen Turkse werknemers. Trap er niet in

Nepnieuws over aanvragen Turkse werknemers. Trap er niet in

In de landelijk media is er een wederom een artikel verschenen over aanvragen van Turkse werknemers die hier als kennismigrant willen verblijven.



Positieve uitspraken Europese Hof

Volgens verschillende mediabronnen zou het gaan om politieke vluchtelingen die dergelijke aanvragen zouden indienen. Echter, uit de bronnen die wij hebben geraadpleegd blijkt dat de stijging van de aanvragen met name komt door de positieve uitspraken van het Europese Hof die is bevestigd door de Raad van State.

Associatieverdrag met TurkijeĀ 

Volgens associatierecht expert advocaat Ozkara heeft de stijging van de aanvragen met name te maken met het associatieverdrag tussen Turkije en de toenmalige EEG ( 1963). Turkse werknemers kunnen namelijk zonder een visum in Nederland een aanvraag indienen voor een kennismigrantenregeling. De werknemer hoeft alleen te voldoen aan het looncriterium.

In de politiek hoor je voor de verkiezingen altijd dat het associatieverdrag opgezegd zou moeten worden. Het associatieverdrag kan niet zomaar opgezegd worden . Alle EU landen alsmede Turkije moeten hiervoor toestemming geven.




Related Articles

Man (25) heeft geen uitleg voor 700.000 euro in auto

De politie kwam afgelopen week wel iets heel opmerkelijks tegen. Een 25-jarige man die was gestopt langs de A16, bleek

VIDEO Promofilmpje over Arnhem is prachtig maar ook helaas te ‘wit’

Studio Halfvol maakte onlangs in samenwerking met Omroep Gelderland en MediaManagers een prachtig filmpje over Arnhem en de bezienswaardigheden die

Heel Geitenkamp zit vol met nitraten in allerlei soorten

Volgens Omroep Gelderland breekt vanavond de hel los in het Arnhemse Geitenkamp. Voor de niet kenners, De Geitenkamp is te

Geverifieerd door MonsterInsights