Stille stofzuiger gaat Arnhemse binnenstad schoonmaken

Stille stofzuiger gaat  Arnhemse binnenstad schoonmaken

Het schoonmaken van de Arnhemse binnenstad gaat vanaf begin mei met veel minder geluid gepaard. De veegwagen en motorbladblazers worden vervangen door twee stille stofzuigers (de Gluton) en wanneer noodzakelijk worden elektrische bladblazers ingezet.

Voornaamste aanleiding voor deze nieuwe wijze van schoonmaken zijn de vragen en klachten die bewoners en ondernemers hebben over de geluidsoverlast die gepaard gaat met de traditionele veegwagen en bladblazer. Het reinigen zal bovendien nog meer overdag gebeuren in plaats van in de vroege ochtenduren.

HaberArnhem.nl zoekt nieuwe investeerder | info @ haberarnhem.nl

Voordeel daarbij is dat het reinigen meer zichtbaar wordt voor het publiek, wat mogelijk een preventieve werking heeft tegen zwerfvuil. De aanname is namelijk dat mensen minder geneigd zijn rommel van zich af te werpen als ze zien dat er wordt schoongemaakt.

Vanaf begin mei zal zes dagen in de week de binnenstad worden gereinigd met twee stille stofzuigers. Uitzondering is nog de zondag en het uitgangsgebied Korenkwartier en omgeving, hier wordt er nog met de veegauto gewerkt maar dan met begeleiding van elektrische bladblazers.

Uw reclame ook hier te zien?

De verwachting is dat de veegwagen met elektrische bladblazer nog maar één keer nodig is in de rest van de binnenstad, op woensdag, na het ophalen van het huisvuil. De praktijk moet uitwijzen of dit voldoende is. De stille stofzuiger is geen onbekende in Arnhem. Deze wordt al geruime tijd ingezet bij het reinigen van het stationsgebied. De elektrische bladblazers zijn wel nieuw.



Tags assigned to this article:
arnhemarnhem nieuwsBladblazernieuws arnhem

Related Articles

Arnhemse pizzabakker breekt mogelijk wereldrecord met ‘super’ bestelling

Chico’s Place uit Arnhem heeft een paar dagen geleden mogelijk een wereldrecord gebroken in Arnhem. De bekende horecagoeroe uit Arnhem

Overval met vuurwapen op lijnbus in Apeldoorn

Maandagavond rond 22:00 uur is er aan de Regentesselaan in Apeldoorn een overval op een lijnbus gepleegd. Twee jongens waren

Meer zorg voor straatprostituees, tippelzone in Arnhem gaat sluiten

De zorg, hulp en begeleiding aan straatprostituees die werkzaam zijn op de zorgzone in Arnhem wordt geïntensiveerd. Velen kennen de

Geverifieerd door MonsterInsights