NOS baalt van laag percentage nee-stemmers
Lucas Waagmeester en zijn collega’s bij de NOS balen van de uitslag van het Turkse referendum. Ondanks dat een meerderheid van de Turken (50% + 1 stem is nog steeds de meerderheid) voor de grondwetswijziging stemde brengen ze het nieuws over Turkije weer heel negatief, zoals verwacht. In Turkije houden ze ten minste een referendum waar ze ook wat mee doen.
Misschien zijn we in Nederland alweer vergeten dat een referendum over ‘Oekraine’ op een andere manier is uitgelegd door het kabinet dan dat de bevolking dit wilde. De regering, onder leiding van Rutte, had geen zin om de uitkomst van het referendum van het Nederlandse volk te respecteren.
Meerderheid Turken gewoon voor
Van de 10 Turken stemden er vijf gewoon ‘ja’ tijdens het referendum. Niet alleen de AK-partij van de Turkse president was namelijk voor het referendum. Alle andere partijen, die overigens al jaren niet meer zo groot zijn (linkse MHP, Koerdische HDP, en kleine partijen) stemden samen tegen, wat in totaal geen meerderheid opleverde. 51 % van de Turken, inclusief de stemgerechtigden in het buitenland, stemden voor de grondwetswijziging. Wat is hier vreemd aan, vraag je je dan af als Nederlander.
Dus Rutte ook al jaren ‘dictator’?
Bij de NOS balen ze natuurlijk van de uitslag, door het maar steeds een nipte overwinning te noemen en alleen maar kritische opmerkingen te plaatsen door anti-islam en anti-Turkije figuren te citeren. Kennelijk meten ze met twee maten bij de NOS: Want toen de VVD en het CDA samen met de PVV aan een nipte meerderheid kwam in de Tweede Kamer was er geen ‘verdeeldheid’ in Nederland. En ondanks dat Rutte al bijna 100 jaar aan de macht is in Denhaag noemt niemand hem in Nederland dictator. De AK-partij van Erdogan heeft toch ook geen 98% van de stemmen, zoals dat het geval is in Azerbaycan, Libie of Syrie…
NOS moet iets minder partij kiezen
Het zou de NOS sieren om iets minder partij te kiezen in deze Turkije-kwestie en elke keer hoor en wederhoor toe te passen om het beeld over Turkije niet structureel negatief over te brengen. dat is nergens voor nodig!
Related Articles
Agent: ‘Vanwege 900 euro moesten we een kinderkamer leeghalen’
Ferry Lockhorst is een held en niet zomaar een! De wijkagent uit Schiedam is een bekende in de stad en
Arnhem houdt adem in na facebook oproep voor nieuwe coronarellen
De politie in Arnhem leest via social media mee, naar aanleiding van nieuwe oproepen om opnieuw illegaal te demonstreren in
Ridvan Dilmen: ‘Ik kan toch na deze aanslag niet praten over de 1-0 van Besiktas’
De bekende Turkse voetbalcommentator en ex-voetballer Ridvan Dilmen heeft het helemaal gehad met terreuraanslagen in Turkije en invloed hiervan op



