Eda heeft heftige pijnaanvallen en wordt alleen maar zieker

Eda heeft heftige pijnaanvallen en wordt alleen maar zieker

Eda heeft de sikkelziekte (bloedcellen zijn sikkelvormig en niet normaal) en hierdoor heel vaak extreme pijnaanvallen. Omdat Turkse, Surinaamse en Marokkaanse Nederlanders amper bloed doneren aan bloedban Sanquin is er altijd een tekort. (Foto: screenshot RTL nieuws)

Iedere week bloed van een ander

Om de pijn een beetje verminderen krijgt ze iedere drie weken donorbloed van een ander. Langer dan drie weken met haar eigen bloed is onmogelijk vanwege alle pijn.



Waarom Eda steeds zieker wordt

Maar als dat bloed die Eda krijgt niet op haar eigen bloed lijkt wordt ze alleen maar zieker. Haar lichaam kan het dan niet aan. Om deze mensen goed te helpen heeft Sanquin mensen nodig met dezelfde bloedgroep en dat zijn dus mensen met dezelfde etnische achtergrond.


Tags assigned to this article:
bloedbanbloedbankEda omursanquinsikkelziekte

Related Articles

Eerste Turkse shisha-lounge van Arnhem viert 3-jarig bestaan

Shi-La lounge in Arnhem zal op 14 mei aanstaande met een special party vieren dat het bedrijf alweer drie jaar bestaat. De

Waarschuwing voor heel Gelderland: Blijf na 21.00 uur thuis

Het KNMI komt met een waarschuwing voor Gelderland vanwege het slechte weer. In de loop van vanavond is er kans

Vitesse distantieert zich van apengeluiden door deel eigen fans

Ook Vitesse heeft helaas extreem-rechtse pvv’ers als supporter. Daar kan de club natuurlijk niet veel aan doen, ondanks dat het